O świecach

RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Za sprawą GREYHOUND CANDLE chcę oddać hołd tradycji najlepszych europejskich manufaktur, w których do każdego wytwarzanego przedmiotu podchodzono z pietyzmem i należytą uwagą. Uważam, że na takie podejście wciąż jest miejsce, co więcej, że dziś w epoce masowości, jest ono jeszcze cenniejsze. W przypadku świec GREYHOUND CANDLE znaczenie ma wszystko: od szkła przez naturalny wosk po knoty zapewniające długie użytkowanie.


Każda z oferowanych przez GREYHOUND CANDLE świec, to efekt mojej wielomiesięcznej współpracy ze specjalistami w danej dziedzinie. W komponowaniu zapachów pomagają mi senselierzy z Grasse, światowej stolicy perfum. Szkło zamawiam w polskiej hucie z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, a opakowania w wytwórni, która ma na koncie współpracę z takimi markami jak Chanel. Wspaniałe ilustracje towarzyszące świecom wykonywane są ręcznie metodami takimi jak gwasze, wycinanki i grattage.Łatwo zauważyć, że w całej filozofii GREYHOUND CANDLE można znaleźć liczne nawiązania do tradycji – nie tylko w podejściu do produkcji, którą cechuje rzemieślniczy kunszt i oddanie, ale i w samych zapachach świec, które inspirowane są europejską historią, dziedzictwem kulturowym, duchowością czy rytuałami z różnych stron świata. W końcu same świece ze względu na swój charakter, mają bezpośredni związek z ogniem, odsyłają do czegoś pierwotnego, a tym samym kojącego, wypełniając pomieszczenie ciepłem, budząc zmysły.

Przeszłość to jednak oczywiście nie wszystko. GREYHOUND CANDLE to marka, która stara się osiągnąć idealną symbiozę między historią a nowoczesnością, łącząc to, co najlepsze we współczesnym wzornictwie i technologii, z tym, czego warto uczyć się od wcześniejszych pokoleń.

SYMBOLIKA ZNAKU

Nazwa marki i jej logo pochodzą od charta. Nie jest to przypadkowe – to moje ukochane psy. Od wieków były one cenione ze względu na swoją dostojność, siłę i sprawność. Mnie najbardziej urzeka jednak ich upartość, której jednocześnie towarzyszy olbrzymie oddanie. Wybór nazwy miał związek z jeszcze jednym intrygującym faktem. Charty to jedyne psy, które nie posiadają własnego zapachu, przejmują natomiast zapach właściciela i otoczenia. Ta ciekawostka sprawiła, że charty wydały się idealną inspiracją do stworzenia marki związanej z zapachami.

ANATOMIA ŚWIECY

ZAPACH | Zapachy świec GREYHOUND CANDLE to efekt współpracy ze sztabem doświadczonych specjalistów. Starannie dobrane kompozycje tworzone są przez francuskich perfumiarzy nieopodal światowej stolicy perfum Grasse.

WOSK | W świecach wykorzystywane są naturalne woski roślinne lub mineralne.


SZKŁO | Szkło produkowane jest w polskiej hucie z wieloletnim doświadczeniem istniejącej od lat 80. XX wieku.

KNOT | Wykorzystywane są wyłącznie knoty, które gwarantują maksymalnie długi czas palenia. Knoty dobierane są również indywidualnie do każdego rodzaju świecy.


PROJEKT | Podczas projektowania zarówno świec, jak i towarzyszących im opakowań kluczowa była idea zachowania równowagi między teraźniejszością a przeszłością. Dlatego w lini basic design cechuje minimalistyczna forma i biel, natomiast w lini premium kontrastu nadaje głębokość granatu i starego złota. Wspaniałe ilustracje towarzyszące świecom wykonywane są ręcznymi metodami takimi jak gwasze, wycinanki i grattage przez polskich artystów.
S  e  b  a  s  t  i  a  n   F  l  a  kdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl